در سایر ادیان و کتب آسمانی از مهدي موعود چگونه یاد شده است ؟
هدر

در سایر ادیان و کتب آسمانی از مهدي موعود چگونه یاد شده است ؟

تاریخ ارسال : ۹۵/۰۴/۱۶     ساعت : ۶:۴۱ ب.ظ     توسط : mahdiyavarane313     تعداد نظرات : بدون دیدگاه       تعداد بازدید : 699 بازدید
222

 

 

 

 با تحقیق و جستجو در کتب ادیان و مذاهب آسمانی ، به این نتیجه قطعی و مسلم می رسیم که اعتقاد به مهدي موعود اختصاص به مسلمانان ندارد ، بلکه سایر ادیان و مذاهب نیز در این عقیده با مسلمین شریک می باشند.

 لطفا دقت کنید:

 

  1 – منابع زردشت : در " زند " ، که کتاب مذهبی زردشتیان است ، درباره انقراض اشرار و وراثت صالحان آمده است :  " لشگر اهریمنان با ایزدان ، دائم در روي خاکدان محاربه و کشمکش دارند ، و غالبا پیروزي با اهریمنان باشد ؛ اما نه به طوري که ایزدان را محو منقرض سازند ؛ چه در هنگام تنگی از جانب " اورمزد " که خداي آسمان است به " ایزدان " که فرزندان اویند، یاري می رسد و محاربه ي ایشان نه هزار سال طول می کشد؛ آنگاه پیروزي بزرگ از آن ایزدان می شود و اهریمنان را منقرض می سازند . و تمام اقتدار اهریمنان در زمین است و در آسمان راه ندارند ، و بعد از پیروزي ایزدان ، و برانداختن تبار اهریمنان ، عالم کیهان به سعادت اصلی خویش رسیده ، و بنی آدم بر تخت نیکبختی خواهند نشست .

 

۲ – منابع هندي : در کتاب " شاکمونی " که از سردمداران کافران هند است و به عقیده پیروانش ، پیامبر و صاحب کتاب آسمانیست ، اشاره به وحدت دیانت در زمان آن پرچم دار روحانی جهان نموده گوید : " پادشاهی و دولت نیاز به فرزند سید خلایق دو جهان " کشن " بزرگوار تمام شود ، وي کسی باشد که بر کوههاي مشرق و مغرب دنیا حکم براند و فرمان کند ، و از سودان که زیر خط استوا است تا ارض تسعین که زیر قطب شمال است و ماوراء بحار را صاحب شود ، و دین خدا یک دین شود ، و دین خدا زنده گردد ، و نام او ایستاده باشد و خداشناس باشد .

 

  3 – انجیل : " کمرهاي خویش را بسته، چراغهاي خود را افروخته بدارید ، و شما مانند کسانی باشید که انتظار آقاي خودشان را می کشند که چه وقت از عروسی مراجعت می کند، تا هر وقت که آید و در را بکوبد ، بی درنگ براي او باز کنند، خوشا به حال آن غلامان که آقاي ایشان چون آید ایشان را بیدار یابد . پس شما نیز مستعد باشید ، زیرا در ساعتی که گمان نمی برید بسر انسان می آید "

 

  4 – تورات : " و نهالی از تنه " یسی " بیرون آمده ، و شاخه اي از ریشه هایش خواهد شکفت و روح خدا بر او قرار خواهد گرفت . مسکینان را به عدالت داوري خواهد کرد و به جهت مظلومان زمین به راستی حکم خواهد کرد . گرگ با بره سکونت خواهد کرد و پلنگ با بزغاله ، و گوساله و شیر و پرواري با هم . و طفل کوچک آنها را خواهد راند . در تمامی کوه مقدس من ، ضرري نخواهند کرد . زیرا که جهان، از معرفت خدا پر خواهد شد " .

 

۵- زبور : شریران منقطع خواهند شد ، و اما منتظران خداوند ، وارث زمین خواهند شد . هان بعد از اندك زمانی شریر نخواهد بود . و در مکانش تأمل خواهی کرد و نخواهی بود . و اما حلیمان وارث زمین خواهند شد . و میراث آنها خواهد بود تا ابد الآباد .

 

 

▫️ اللهم عجل لولیک الفرج ▫️


 

 

 جنبش سایبری مهدی یاوران ۳۱۳

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *